Birder's Corner - Warsztaty fotografii perkozów - Birder's Corner

Wiosenne warsztaty fotografii perkozów

Birder’s Corner i Dominik Chrzanowski Fotografia Przyrodnicza zapraszają na wiosenne warsztaty fotografii perkozów

Kwiecień i Maj to jedne z najbardziej intensywnych miesięcy w życiu perkozów. Pe wspaniałe ptaki wodne niezwłocznie po przylocie z zimowisk przystępują do toków. Perkozy dwuczube stroszą swoje czuby i wykonują tańce godowe, perkozy rdzawoszyje donośnie krzyczą a perkozki ganiają się nawzajem wydając charakterystyczne trele. Wszystkie te ceremonie przerywane są częstymi walkami o najlepsze terytorium lęgowe. Następnie ptaki przystępują do budowy gniazd, składają i wysiadują jaja, a gdy młode się wylęgną wożą je na swoich grzbietach.

Kwiecień i Maj to wspaniały i intensywny okres dla fotografów przyrody! Zapraszamy na niezapomniane warsztaty, w trakcie których będziecie mieć okazję uwiecznić niesamowite spektakle z życia perkozów. Warsztaty będą organizowane na stawach, na których regularnie gnieżdżą perkozy dwuczube, perkozy rdzawoszyje oraz perkozki. Poza nimi, na zbiorniku regularnie goszczą liczne ptaki wodne takie jak czernice czy głowienki. W trzcinowisku odzywa się bąk i liczne trzciniaki.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznania różnych metod fotografii. Będzie zasiadka, będzie czatowanie w trzcinach i oczywiście fotografia z specjalnie przygotowanej foto-tratwy (tzw. pływadełko). Będą też niezliczone dyskusje o zwyczajach fotografowanych ptaków czy technice fotografii. Poziom warsztatów jest dostosowany zarówno dla osób początkujących jak i tych bardziej doświadczonych.

Perkozy polski

Zausznik

Zausznik

The black-necked grebe

Organizacja i terminy warsztatów

Warsztaty będą odbywały się w kwietniowe i majowe weekendy. Dokładne terminy są do wcześniejszego uzgodnienia. Liczba uczestników od 2 do 4 osób. Minimum 4 sesje fotograficzne – 2 poranne i 2 wieczorne. Do potrzeb naszych gości podchodzimy indywidualnie. Szczegółowy program warsztatów jest każdorazowo dostosowywany w zależności od poziomu doświadczenia i oczekiwań uczestników.

W ramach warsztatów zapewniamy:

  • Niezapomniane wrażenia i szanse na zrobienie wyjątkowych zdjęć;
  • Ciągłą obsługę i wsparcie profesjonalnego prowadzącego;
  • Siatki i stroje maskujące, spodnio-buty, skafander, pływadełko, itp.;
  • Transport na terenie stawów;
  • Wyżywienie, ciepłe napoje i wspólne ognisko;
  • Możliwość organizacji noclegu i wyżywienia za dodatkową opłatą.

Lokalizacja

Warsztaty będą odbywały się na Stawach Borki koło Radziejowic (powiat Żyrardowski, ok. 45 km od Warszawy). Dobry dojazd do stawów zapewnia bliskość trasy ekspresowej S8 oraz wygodne połączenie z autostradą A2.

Rezerwacja

Chcesz zarezerwować termin lub dowiedzieć się więcej? Proszę o kontakt mailowy na dominik.chrzanowski@outlook.com.

Perkozy rdzawoszyje z młodymi

Perkoz rdzawoszyi

Perkoz rdzawoszyi

The red-necked grebe

Powered by SmugMug Log In